morska przygoda

o morzu, jachtach, przygodzie

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

zima nad morzem

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

Liczba postów : 23

PisanieTemat: zima nad morzem   Nie Lut 02, 2014 2:32 pm

Niecodzienne i malownicze zjawisko mogli podziwiać spacerowicze, którzy mimo przenikliwego zimna wybrali się na plażę w Jastarni. Pojawiły się na niej... lodowe kule, czyli "otoczaki" powstałe wskutek działania fal i bardzo niskiej temperatury. To inwazja Kosmitów. Jaja złożyli na plaży a rząd nie ma odwagi tego przyznać. Tusk pakuje walizy i chce wiać na Zaleszczyki, zgodnie z tradycją, ale te cwane Ufoludki to przewidziały i drogi na Lubelszczyźnie śniegiem zawaliły, by dowództwo polskie wziąć do niewoli, wtargnąć do mózgów ministrów (łatwo pójdzie, pustki tam od cholery) i, czyniąc z nich marionetki, bez jednego wystrzału z lasera zawładnąć naszą biedna ojczyzną. A na pociechę cóż mogę powiedzieć - gorzej to już nie będzie, więc się ludzie nie zamartwiajcie. Takiego Ufoluda jak Graś czy Niesiołowski to nam Kosmici nie zafundują, by nami rządzili.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://jachto.newgoo.net
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: zima nad morzem   Nie Lut 02, 2014 2:35 pm

Sytuacja w powiecie hrubieszowskim (Lubelskie), gdzie wiele dróg lokalnych zawianych zostało przez śnieg, jest pod kontrolą. W ciągu najbliższej doby drogi powinny być odśnieżone – ocenił minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Odciętych od świata pozostaje jednak nadal ponad 20 miejscowości.
Trzaskowski uczestniczył w niedzielę w posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego, który zebrał się w miejscowości Mircze, w powiecie hrubieszowskim. Wizytował też okoliczne drogi. Dzisiejsze wojsko to jakaś kpina za którą MY, podatnicy płacimy! Na dodatek podwójnie. Musimy zapłacić żołnierzom i musimy zapłacić firmom ochroniarskim za ich pilnowanie. Musimy też płacić PRYWATNYM FIRMOM za usuwanie niewybuchów (niedawno zginał pracownika takiej firmy pod Żaganiem) bo wojskowi saperzy są.. nie wiem po co!
Co mnie najbardziej wkurza - jak żołnierz dostaje emeryturę po kilkunastu latach pracy naliczaną z kilku ostatnich miesięcy, kiedy to zawyżają mu pobory nadgodzinami itd. to argumentuje to słowami - Ja nie pracuję, tylko SŁUŻĘ KRAJOWI!
Zapytajcie ich dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, ludziom którzy zrzucają się na ich wypłaty i emerytury.
Świetny poligon na ćwiczenia w ramach usuwania klęski żywiołowej i ratowania ludzi, a przy okazji pomogą.
No ale teraz nawet ochroniaży trzeba zatrudniać żeby szwejów nikt nie okradł jak śpią. Mieszkam w miasteczku na Lubelszczyźnie i , dzięki Bogu, takiej zimy tutaj nie ma. Ale pamiętam jak 40 lat temu zjeżdżałam na sankach z dachu stodoły - tyle było śniegu. A teraz ludzie są bardzo wygodni - chleba nie ma? Wystarczy mieć w zapasie kilka kilogramów mąki. I trochę słoików w piwnicy. I coś w zamrażarce. Tydzień spokojnie można przeżyć. Moja sąsiadka w mieście miałaby problem z jednym dniem - wszędzie puste półki /piwnica, lodówka.../ bo się
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: zima nad morzem   Pon Sty 12, 2015 7:01 pm

Pomysł z mapami bardzo piękny, ludzie się czasem rozpoznają poprzez książki i biblioteki domowe. Bohater pewnej powieści kryminalnej wchodząc do czyjegoś domu rzucał okiem na tytuły i to, jak są ustawione, i wiedział, czy znajdzie wspólny język
liczy się jakość, a nie ilość, a przy tym wpisie komentarze są świetne i bogate Narnia rzeczywiście roi się od symboli i skojarzeń, które są czytelne tylko dla dorosłych. Ale jestem pod wrażeniem kolejnych części, jego wyobraźni i inwencji. I też zgadzam się, że do każdego wieku pasuje i uczniowie mają chyba rację z tym Wędrowcem…
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: zima nad morzem   

Powrót do góry Go down

zima nad morzem
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1